ImageHlavná stránka

ImageO čo tu vlastne ide?

ImageRady (nie len) nováčikom

ImageKto sme

ImageNaše kešky

Imagegeocaching.sk

ImageZobraz nájdené TB a GC

ImageZobraz rebríček kešerov

ImageZobraz zoznam členov

ImageKniha návštev

ImagePrihlás sa

-RumiaTeam-

Image
Náš začiatok je datovaný ku dňu 2. 3. 2008, kedy sme sa v trojici Mišo, Jaďo a Rudy, vybrali za našou prvou cache (presnejšie multicache Rubber) v Michalovciach na Hrádku.

Po nej nasledovalo veľké nadšenie a uvažovanie ako geocaching viac roztočiť aj v našom okolí. Do karát nám nahrávalo aj to, že v ten istý deň, sme sa mali vybrať v rámci 20 člennej výpravy na halovú KAMU do Bardejova...

Rýchlo sme si stiahli informácie k bardejovským keškám a cestou do Bardejova sme premýšľali, ako sa o získanie našich prvých cache pokúsime. Svoje zohralo aj isté „tajomno“ okolo toho všetkého, pretože sme s tým nechceli ísť hneď na bubon medzi všetkých chalanov, skôr ako by sme si nepremysleli pravidlá a systém. Preto aj prvé Bardejovské cache boli získavané trochu netradičným spôsobom, kedy sme sa nebadane vytratili spomedzi ostatných a snažili sa ich osamote čím skôr objaviť. Zaujímavé situácie vznikali v okamihoch, keď sa vytratiť jednoducho nebolo ľahké, pretože aj samotní chalani už niečo tušili – „Samo“ dokázal niekedy netradične prekvapiť. Keď sme už boli za stanicou, on prikvitol, či ideme niekde niečo kupovať, že on by rád s nami :) Zároveň sme ale mali túžbu sprostredkovať to aj iným, preto sme už hneď na začiatku premýšľali nad spôsobom a uvedením ďalších do geocachingu.

Naše meno -rumia team- vzniklo hneď na začiatku, po získaní druhej cache „Home – square“. Keďže vytrvalo pršalo, utiahli sme sa do pizzérie La Bello, a tam otvorili našu druhú schránku (viac v kronike – získané cache). Popri tom padali návrhy od výmyslu sveta. Výsledný názov -rumia team-, je názov, ktorý charakterizuje celú našu zakladajúcu trojku, pričom Jaďo je tam, trochu spôsobom cache, schovaný – spodobovanie však urobí svoje, takže je tam predsa a zároveň - nie je to také okaté :)

Tam sme si dohodli aj spôsob vovedenia ostatných do geocachingu – vytvorili sme mailovú schránku rumiateam@gmail.com, kde môžu záujemcovia požiadať o členstvo. Prostredníctvom nej sme chceli vytvoriť pre ostatných akési „dobrodružstvo vovedenia“, pri ktorom môžu geocaching spoznať v jeho teoretickej, ale aj v praktickej časti.
Momentálne pribúdajú ďalší členovia, ktorí úspešne splnili nami stanovené podmienky. Zvládli to veľmi dobre, ostatní sú im v pätách a predpokladáme, že čoskoro sa pridajú.

Je otázkou ďalšej dohody, ako budeme fungovať ďalej. Osvedčujú sa „trojky“ – je to tak akurát pre nenápadnosť, zohratosť, dobrú atmosféru, ale aj vzájomnú pomoc, pretože jednotlivec nemá vždy svoj deň... Ako to však pôjde ďalej, ukáže čas. Jedno je však isté, za ten čas, čo -rumia team- funguje, sme toho zažili už habadej... Image