ImageHlavná stránka

ImageO čo tu vlastne ide?

ImageRady (nie len) nováčikom

ImageKto sme

ImageNaše kešky

Imagegeocaching.sk

ImageZobraz nájdené TB a GC

ImageZobraz rebríček kešerov

ImageZobraz zoznam členov

ImageKniha návštev

ImagePrihlás sa

Rumia vtácia búdka


Založil: -RudyK-, Marcelius13
Waypoint: GC1RVTE
Obtiažnosť / terén: 3 / 5
Veľkosť: veľká
Otvor na Geocaching.sk
Otvor na Geocaching.com

Uvedené súradnice vás privedú na miesto, kde sa nachádza cache. Nebolo potrebné nejako špeciálne ju maskovat. Stací zodvihnút hlavu a v prípade, že meriate dva metre, výškový rozdiel medzi vami a cache je už iba 17 metrov... – dalej si už musíte poradit sami.

UPOZORNENIE: ... odlov tejto cache je výlucne na vlastné riziko a na vlastnú zodpovednost. Zvážte si svoje schopnosti, vyberte sa na nu pocas pekného pocasia a hlavne za svetla. Pre odlov tejto cache je nutné špeciálne vybavenie.

(popri všetkých životne dôležitých pomôckach, nezabudnite na repelent :)

Zaiste je viacero spôsobov, ako zdolat takéto prekážky, odporúcame vám ale oboznámit sa so základmi lezenia zvaného „prusikovanie“. Spôsob, aký si pre odlov zvolíte, nechávame však výlucne na vás.

Ja s Marcelom sme si zvolili výstup pomocou smyciek (ludovo to tu voláme „šlinga“ – vychádzajúc z pomenovania sling popruhov). Striedavo sme prenášali svoju váhu na smycku obopínajúcu strom z nohy, na smycku obopínajúcu strom vyššie - pre opretie sa v sedáku, a vždy sme si ich posúvali vyššie. Výborne sa smycka stahovala a po uvolnení zase roztahovala cez jednoduchý vodcovský uzol. (detailnejšie foto použité v listingu v uploadnutých foto)

Zároven sme si za sebou tahali lano, ktoré sme použili nielen na vytiahnutie si všetkých pracovných pomôcok do výšky, ale na konci poslúžilo rovnako dobre pre zlanenie prostredníctvom zlanovacej osmy.

Týmto máte vodiace lano natiahnuté, ak chcete, môžete si vyskúšat spokojne aj spomínané prusikovanie.

Mali by ste to mat o to jednoduhšie, že nemusíte vtáciu búdku v tejto výške pribíjat. Pre nás s Marcelom to bol celkom zaujímavý zážitok.

Ci na to treba nejaké špeciálne schopnosti? Základné lezecké znalosti a odvahu urcite. Nieco takéto som podnikol prvý krát a chcel som si to vyskúšat „cistým spôsobom“.

Aj vdaka tomu a tiež aj vdaka Marcelovi môžem povedat – „...dá sa to“.

Ako inšpirácia vám môže poslúžit toto videjco :)))

PS: Hned vedla je ohnisko, môžete si vziat špekáciky :)