ImageHlavná stránka

ImageO čo tu vlastne ide?

ImageRady (nie len) nováčikom

ImageKto sme

ImageNaše kešky

Imagegeocaching.sk

ImageZobraz nájdené TB a GC

ImageZobraz rebríček kešerov

ImageZobraz zoznam členov

ImageKniha návštev

ImagePrihlás sa

Rumia Letisko


Založil: Rumiateam
Waypoint:
Obtiažnosť / terén: 1,5/1
Veľkosť: regular
Otvor na Geocaching.sk
Otvor na Geocaching.com

Pri prvom pohlade na názov kešky si mnoho znás predstavuje nejake velke, majesátne, gigantické letiso. Ale v tomto prípade by sme vám chceli ukázat, že aj na úplnom východe sa nachádza jedno letisko, svojim sposobom tiež dost zaujímavé.Je to letisko v dedinke Kamenica nad Cirochou.

Letisko Kamenica nad Cirochou bolo postavené v období 1. CSR, výstavba sa zacala v roku 1932 a ukoncená bola v r. 1941, pocas trvania Slovenského štátu.
Zakladatelom a prvým nácelníkom Aeroklubu bol Anton BACA s manželkou, ktorý prišiel na kamenické letisko v 1956 roku a zahájil prvú letovú prevádzku.
Viac o histórií sa docítate tu.

V minulom desatrocí chodievali na letisko na sústredenie piloti z Aeroklubu Križanov a v jeden letný den sa stala prvá tragická nehoda v histórii lietania v Aeroklube Kamenica, pri ktorej zahynul mladý plachtársky pilot, otec dvoch detí, kolega a kamarát Jirí PROKOP, ktorý havaroval na vetroni typu ALPIN. Tu na letisku ma svoj maly pomnik.

Pri odlove kesky si dajte pozor na to kto sa pozerá. Ked sme ju zakladali nebol tam nikto. Aspon sme si to mysleli. Potom, pri odchode sme si všimli jedného uja na druhej strane cesty.


PS:nepamätám sa ci sme tam dávali pero, tak si prosím vezmite svoje.